Ne glede na to kakšen je tip poškodbe je pomembno, da poiščete ustrezen način, na katerega boste poškodbo oskrbeli. Bodisi ste si gleženj poškodovali med športno aktivnostjo v telovadnici ali ob padcu, pristopite k njegovem zdravljenju hitro in učinkovito.
V tokratnem prispevku bomo spoznali 15 preprostih nasvetov, s katerimi boste pripomogli k takojšnji in trajnostni ublažitvi poškodbe.
Vzemite protibolečinsko tableto: odvisno od tipa in resnosti poškodbe je priporočljivo, da neposredno po poškodbi posežete po tableti za preprečevanje bolečine. V začetku izberite tableto, ki ne bo premočna, razen, če vam jo je predpisal zdravnik.
Počitek: je ključnega pomena neposredno poškodbi in takrat, ko poškodba traja že nekaj tednov. Bodite pozorni tudi na to, da ne obremenjujete gležnja z dodatno težo in imejte nogo v dvignjenem položaju. S počitkom si boste okrepili moč in obenem poskrbeli za to, da poškodba ne napreduje.
Led: poškodbo gležnja pogosto spremlja oteklina. Med počitkom poskrbite, da na gleženj položite za 15-20 minut led vsako uro, dokler ne bo oteklina popustila.
Želite več takšnih člankov?
Izpolni vsa polja in se prijavi na Relive svetuje ter tedensko prejemaj uporabne informacije.